שנה ואתם בהייטק – תכנית ספיד טק (SPEED TECH)

לפי חצי שנה נענינו לאתגר והגשנו מענה לקול קורא של התכנית הלאומית להכשרת הנדסאים וטכנאים מוסמכים. האתגרים העיקריים היו איתור ורתימת חברות הייטק מהמשק הישראלי ובניית תכנית לימודים חדשה להסמכת טכנאי תוכנה

בהמשך נקראנו להציג את הצעתנו בפני צוות שכלל את אנשי מה”ט, ג’וינט ואנשי הייטק ויצאנו מהפגישה בתחושה מצוינת שכן נערכנו מראש לכל שאלה ותרחיש.

לאחר הודעת הזכייה יצאנו לדרך בפרסום אינטנסיבי ברשתות החברתיות, עם תכנית למרחק מבית ג’וינט ישראל ועם תכנית “מקצוע לחיים” של צה”ל.

השבוע נפתחו שתי כיתות במכללת אורט סינגאלובסקי . התכנית הינה תכנית להכשרת מפתחי תוכנה “full stack” בשתי התמחויות  “WEB” ו-“CLOUD”, המהווה מסלול ייחודי עם שותפים רבים.

תכנית הלימודים נבנתה בשיתוף עם חברות ההייטק השותפות ולפי צורכיהן. שתי מגמות הלימוד הינן תחומים מבוקשים מאוד בחזית הטכנולוגיה כיום.

משך הלימודים כשנה, מתוכה 8 חודשים של לימודי בוקר אינטנסיביים וארבעה חודשי סטאז’ באחת החברות השותפות לתכנית.
הסטודנטים שהתקבלו לתכנית עברו תהליך מיון ייחודי.

מיתרונות התכנית, בתקופה קצרה מכשירים את הסטודנטים ב”מסלול מותאם אישית” לחברות בהן יבצעו את הסטאז’ ובהמשך תבחן קליטתם לעבודה. חברות ההייטק השותפות לתכנית: Allcloud, Beta, Msbit Develip ועוד.

בטקס הפתיחה המרגש נכחו מנהלת מכללת אורט סינגאלובסקי, אהובה שחם. מנו מנשה נציג חברת “בטא”, אשר שם דגש בדבריו על נושא העבודה בצוות ותקשורתיות בד בבד עם עבודה עצמאית ומקצועית. ענת בוכבוט, מנהלת פיתוח קשרי מעסיקים בתכנית הלאומית להכשרת טכנאים והנדסאים של ג’וינט ישראל ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, נציגת צה”ל סא”ל אסנת לוי מגירא, ראש מנהלת תכנית “מקצוע לחיים” המכשירה חיילים לקראת סיום שירותם במקצועות נדרשים באזרחות, ציינה בשמחה כי עשרה מן הסטודנטים שייכים לתכנית מקצוע לחיים. בסיום דבריה אמרה לסטודנטים “ששיתוף הפעולה של משרד העבודה  והג’וינט עם מכללת אורט סינגאלובסקי כבר הוכיח עצמו בעבר, אתם בידיים טובות”.

בסיום כנס הפתיחה נערך סיור היכרות במכללה בהדרכת שחר אוחנה ראש מחלקת תוכנה במכללת אורט סינגאלובסקי, אשר תיאר לסטודנטים החדשים את מהלך הלימודים הצפוי והדגיש גם הוא את המעטפת המלווה אותם הן מבחינה מקצועית, מעסיקים וצוות ההוראה והן מבחינת הרווחה לסטודנט  וכל זאת על מנת להביא להצלחתם, סיום הלימודים והשתלבות במקומות העבודה שכבר מחכים להם.

בהצלחה!

שנה ואתם בהייטק, כבר אמרנו?